hiç bir şey öğrenemeden geçtiğim ders müfredatta bulunan konularla bölümümüzün çok ilgisi olduğunu düşünmüyorum açıkçası
Lisedeki koskoca organik kimyanın birkaç haftada bitirilmesi ve ardından üstüne kafanın alamayacağı kadar bilgi eklenmesidir. Şaşkın şaşkın izlersin tüm olup biteni. Bir de bizim hocamız gibi bir hocaya denk geldiyseniz şimdiden geçmiş olsun.
Zeybek hocama bir selam vermek isterim. Bütün organik kimyayı baştan sonra tüm ayrıntısına kadar öğrendiğimiz ağlayarak sabahlara kadar çalıştığımız ve final sonrası tüm bilgileri sıfırladığım ders.
zbeüde harika bir şekilde işlenmiştir, upuzun zor soruları çözmek tıpçı gibi hissettirir
ileride zaten biyokimya göreceğiz neden organik kimya gördük ki dedirttirir. bir de hocalar (kendi fakültesinin öğrencisi olmadığımız için midir bilinmez) not konusunda kıt, anlayıştan bir o kadar uzak olurlar. aynısı fizik gibi bizimle alakası olmayan dersler için de geçerlidir. alttan en fazla bir teorik ders alabilmekteyiz. alttan aldığımız bir teorik dersi de sadece bir sene alttan alabilmekteyiz. bu kural yüzünden birkaç puanla sınıfta kalmamak adına tırım tırım yaz okulu arayıp bütün yazımı organik kimyaya adadım. nasıl derler bilirsiniz: hakkımı helal etmiyorum :)
bir sürü teorik bilginin kitlendiği,reaksiyonlara bakıp bakıp iç geçirdiğiniz lanet bir derstir. lisedeki duru organiğin aksine bu kez yoğunlaştırılmış olması iç geçire geçire düşündürür.sene başında size tıpa göre daha temel vereceğin derler ama slaytları çok ayrıntılı hazırlarlar...sınavların zorluğu değişmekle beraber kuytuda köşede kalmış saçma sapan şeyleri sorma huyları vardır hocaların.kendisiyle aramız hiç iyi değildir
Üst dönemde sadece o dersten bir arkadaşımızı bıraktığı için övünerek ve bizi korkutmaya çalışarak ders anlatan bir hoca yüzünden ekstra bir endişe ile çalışmak zorunda kaldığımız ders.