diş hekimliğinde bir sonraki seviyelere geçebilmek için belirli saat doldurulması gereken ve her türlü makaranın yapıldığı güzel mekan.
lavaboları %90 tıkanmış, kimin malzemesi kimin elinde belli olmayan, siyah veya güzel giysilerle gidilmemesi gereken toz içinde bir mekan
10 kişilik odaya 30 kişi doluşulan, tıkalı lavabodan dolayı yerleri daima ıslak olan odadır. vibrasyon, trimleme, muflalama vb için çeşitli makineler bulunur. diş hekimliğinin kirli işlerinin döndüğü yerdir ayrıca. bir spatülle girip 3 spatülle çıkabilir veyahut da dört bolla girip iki bolla çıkabilirsiniz.

(bkz:protez labı)
(bkz:protez laboratuvarı)
Bolca kan, ter ve toz içeren yer adeta bir küçük kıyamet. Koştura koştura alçı-ölçü yetiştirmeye çalışan gariban öğrenciler bir yandan da spatüllerine, bolüne, bol kaşığına sahip çıkmak zorundadır. Zira kimin eli kimin cebinde o telaşta belli olmaz, tek spatülle gidersin iki spatülle dönersin veya olanı kaybedersin. Pandemi şartları yüzünden azalan ders saatleri yüzünden çoğu iş ya zar zor yetişir ya da yapılamaz.
en sevdiğiniz ayakkabılarınızı giymemiz gereken odadır, mümkünse su geçirmez bir bot/çizme sizi ıslanmaktan koruyacaktır.