genelde tek başarısı sınav kazanmaktan ibaret olan, insan ilişkilerine dair pek fikri olmayan, hayatı da bir sınavmışçasına yaşayan minik asistancıklar
hem nefret ederim hem acırım asistanlara.. iyi niyetli olsan öğrenci sömürür biraz sert olsan egolu olursun, hem öğrencilerle anlaşmak zorundasındır hem hocalarla, hem de daha yeni mezunsundur atarlar seni öğrencilerin önüne binbir türlü soruyla tek başına kalırsın oysa sen de daha birkaç ay önce onlarla aynısındor birden her şeyi bilmen gerekir. ama bu yine de bazılarınızın safi kötülük içerdiğini değiştirmiyor sevgili meslektaşlarım.
dus doktora kazanmanın hayattaki her şey olmadığının hatırlatılması gerekmektedir
Zor bir öğrencilik dönemi geçirmişlerdir.Hocaları sürekli yaptıkları işi beğenmemiştir ve onlarda artık kendilerini yeterli görmemeye başlamıştır.Asistan olunca kendi ezilmesini atlatabilmek ve kendini yeterli hissedebilmek için öğrencileri ezerler.Ama tüm asistanlar böyle değil tabi ki
Genelde dışarıdaki piyasadan haberleri de yoktur. Kendilerini üstün görüp ballandıra ballandıra anlattıkları işlemleri girişken yeni mezun diş hekimleri çatır çatır yapmaktadırlar.
Preklinike ellerindeki tüm apple malzemeleriyle gelip sınıfa 1 2 bağırdıktan sonra hiçbir şey göstermeyen asistanlar. Bir şey sorunca da youtube da video var aç izle derler. Hoca sınıfa gelince de evet hocam heeeerr şeyi gösterdik biz ama öğrenci milleti değil mi asla dinlemiyor diye yerin dibine sokan koca gün hiçbir şey yapmayan insanlar .