Kadın erkek hasta farketmeksizin bazılarının kadın diş hekimlerini küçük görme olgusudur. Senin gücün yeter mi, kadındır beceremez düşünceleridir. Ne görürlerse görsünler fikirleri değişmez.
Çok garip ama özellikle diş çekiminde çok sık karşılaşılabilir. Fakültede diş çektiğim ilk hastalarımdan başladı, şuan hala devam ediyor. Geçen çok sevdiğim bir hastam da söyledi; hocam sizin elinizi çok beğeniyorum zaten dolgu kanal vs kadın hekimlere giderim hep ama hiç diş çekemiyorlar diye. Birçok karşı argüman sundum çekimin kuvvetle alakalı olmadığını anlatmak için ama düşüncesi değişti mi, sanmam.
Kim? Nerde? Nasıl? Gördüğünüz yerde hem gerçek hem mecazi anlamla tırnak geçirin.

We run this mutha!!
Her kadın hekimin başına mutlaka gelmiş olan olaydır. Hasta içeri girdiğinde yanınızda erkek hekim varsa ilk ona yönelir, sorusu varsa ona sorar. Erkeğe doktor bey kadına hemşire hanımdır bu ülkede. Sen çekebilecen mi bu dişi diye avel avel bakarlar suratına insanın ya sabır deyip cayır cayır dişi çekerim ki bi daha böyle diyemesinler
sen diş hekimliği için fazla narin değil misin? sorusunu duymuş biri olarak kanser edici yargıdır.
Diş çekiminin güç kuvvet işi değil; teknik işi olduğunun anlatılması gerekir lakin anlayacağı şüpheli kesim. Hani diş çekiminde demesi, insanların yanlış düşünmesi, toplumsal alışkanlıklar vs bir miktar alttan alınabilir ama çıkıp da estetik işlerde erkek hekim isteyen özellikle kadın hasta ne istediğini bir daha düşünmelidir.
Çoğu zaman devamımda "doktor bey" seslenmesi gelir. Tamamen kadın hekimi yok sayma halinin son noktasıdır
diş hekimliğini diş çekmekten ibaret, diş çekmeyi de kavanoz kapağı açmak zanneden tayfanın düşünce şeklidir.