Ne araştırma ne makale yazdığınız göz önüne alındığında aşırı komik duran ve diş hekimliği kazanmak dışında bir vasfım yok izlenimi veren durum.
stj dt...-intern dr... şeklinde türleri de mevcuttur ve genelde daha az rahatsız edicidir.
ben buradayım, bak bak tam da burada. Bu ünvaayım artık deme ihtiyacı güdenlerin anlık gafletle yaptıkları eylem. Ara ara yapsam mı diye düşünüyorum ben de malûm önlük bile giyemeden online online okuyunca bir şeyler hatırlatsın aga neydim, ne okuyodum ben ya deyince önüme çıkar belki diye düşünüp sonrasında ayyy tövbe Rabbim dediğim olay. Ama hasta bakmaya başlayınca inşallah yazarım bende dt. Lakin benim amacım dt'yi dr'ye çevirebilmek.
4. ve 5. sınıftaysan dt yazılabilir. Hasta sevgili öğrencinin ellerine emanet edildiğine göre buna hakkı vardır.
tek vasfım diş hekimliği okumak vibe ı veren durum. hele 1.sınıfta yapıldıysa (bizzat gördüm) acınılası hadise
Sosyal medyayı çok kullanmam ama kullandığım dönemde okuduğum üniversitenin kısaltma adını ve bölümümü de yazmıyorum ben biyografi bölümüne. Yazana da laf söylemiyorum. Bu durum sürü psikolojisiymiş gibi geliyor bana. Zaten yakınların biliyor senin ne yapıp ettiğini. Bilmeyene de fikir vermeye gerek var mı emin değilim.
İlk sene evet daha İLK SENE (hani dişe dair neredeyse hiçbir şey öğrenmediğimiz, tıp öğrencisi olduğumuz seneden bahsediyorum) önlüklerimize takmamız için isimlik yaptırdık sınıfça. Her birimize sordular "Başına ne yazalım, Dentistry mi Dt. mi Dr. mi" diye. Ben ve aklı başında olan herkes "dentistry"i tercih etti çünkü diş hekimliği öğrencisisin sonuçta...