Nam-ı diğer tekno bireyler. Özellikle protez uzmanlarıyla etik yargılar ve mecburi yakın ilişkiler olmasa birbirlerini boğazlayacak meslek grubudur. Diş hekimi notunda “lütfen metal altyapıyı inceltelim” yazarken kendi içinden küfür eder; tekno birey de yazıyı okurken içinden “heeeaaam... deliyim o zaman” der. Bazıları ağızda çalışma hayaliyle yanıp tutuşur bazıları da klinik açam da mesul müdür tutam der. İşini güzel yapan tekno bireyler de elbette vardır ama unutmayın ki günün her saniyesinde bir tekno birey sizlere küfür etmektedir.
Meslekten soğutabilir. Güzel işler yapana işini yapana saygımız sonsuz. Hekimlik yapmaya çalışana çok biliyorsan önce kazan sonra oku mezun ol da görelim demek istiyorum
günün her saniyesinde benim de küfür ettiğim tekno bireylerdir hatta bu sözlükte bile gelmeye başlamışlar diş hekimlerinin kumalarıdır klinik açmaya kalkarlar ezikler de yanlarında çalışır cezası vardır ama zaten bu herifler de çok tekin değildir geçen bir tanesini araştırdığımda mazot kaçakçılığından hüküm giydiğini görmüştüm en büyük hayalleri diş hekimi kızla evlenip ömür boyu klinik sahibi olmaktır.
Bazıları umursamaz iş ahlakına sahip değillerdir öyle birini görürseniz hemen kaçmanız gerekir.Ama bazıları işlerini o kadar iyi yapar ki senelik abone olmak istersiniz.
Teknolojinin gelişmesiyle tarihe gömülecek olan meslektir. Genelde doktor camiası içinde olduklarından mıdır nedir genelde ezik psikolojisine sahiptirler. İşini düzgün yapan ve neyin ne olduğunu bilen sevecen tiplerin olduğuda bir gerçektir tabii
Cerrahın yaptığını eleştirip , hekimden daha iyi diş keseceğini iddia eden birine denk gelmiştim bir kere. Hadsiz olmanın vücut bulmuş halleri oluyorlar çoğu zaman. ( Dilerim istisnaları vardır ve beni de bulur)
Herkes haddini bildigi surece hic bir sikinti yoktur zannimca .anlatmak istedigim anlastilmistir diye dusunuyorum .haddini bilen bireyler icin ;iyi bir teknisyen bir doktorun yongasidir
dünyanın en sakin insanı olan protez hocamızın ağır hicivlerde bulunmasına vesile olmuş gürûh. tabi işini iyi yapanlar müstesna.