bizi doktor olarak görmemekle birlikte olur da mezun olunca çok kazanırsan ancak kendisi ile aynı statüye ancak yeni ulaşmış gibi davranan bir tıpçı topluluğu var. Neden abi?
İmkan yok ki geliyoruz lablarınıza di mi ama?? Biz de isterdik her şey bize ait olsun ama yok annecim biz evlatlık değiliz. 3 4 saatlik sınavın yılları ölçtüğünü iddia ettiği bir üni sınavında benden 3 4 soru fazla çözdün diye hakkın yok beni hor görmeye... (bkz:bazıları hariç söz meclisten dışarı şekil)
Biz diş tabibiyiz, biz diş hekimiyiz. Biz uzmanlığını fakültesine adımı atar atmaz seçmiş doktorların hatta, o kadar. (Saygı istiyoruz!)
Nedense beyin,kalp,genel cerrahlar veya mesleğinde iyi yerlere gelmiş hiçbir doktorda bu görünmezken ,tıp öğrencileri ve pratisyen hekimlerde diş hekimlerine karşı bu tutum görünür ,sebebini zaten tahmin edersiniz.
Bir de bunun ters versiyonu da diş hekimlerinde vardır yani öğrenciler veya vasat bir kariyere sahip olanlar kendi kendilerini aşağılayıp tıpçılara özenirler halbuki tıbbın tek özenilecek kısmı kesin devlet ataması olmasına rağmen yani komşunun tavuğu komşuya kaz görünür her zaman
Kardeşim tamam bizden yüksek yaptınız üni sınavında helali hoş olsun ama bizim mesleğimiz ayrı yaptıgımız iş ayrı kısaltmamız ayrı yani sorun ne çözemedin yıllardır. Dişçi bi arkadaş ben tıp istiyordum olmadı diyebiliyorken tıpçı bi arkadaş neden çatışmaya giriyor anlayamadım illa bi çatışma arıyorsanız gücünüzü intörn yada pratisyen ken aynı kurumda çalıştıgınız ve size ahkam kesen hemşirelere harcayın ki ağzınızın payını bir de ordan alın bizi de bi salın tus a falan başlayın güvenmeyin atamalara
birçok fillmdede konusu geçince çok gülüyorum bu olaya, malesef böyle bir durum var.
tıpçı dişçi veteriner hekim... hekim hekimdir herkes ekmeğine baksın dostlar
Yüksek puanla alakası olmayan durumdur. Ben tıp geldiği halde diş hek yazdım isteyerek gelen de bir çok kişi var.
Gereksiz ego tatmininden başka bir şey değildir. Ailesinin zoruyla puanı boşa gitmesin diye zorla tıp okuyan gençlerin hıncını alma mekanizmasıdır.
Onların derdi sizinle değil kendileriyle, kendi yetersiz karakterleri ile (ailemdeki tıp hekimleri dahil böyle olmayan tüm hekimlerimizi tenzih ederim.)
Kapris yapmayın kendinize güvenin ağız ve çenenin tüm vücuttan geri kalır bir yanı yok işinize bakın
Cocuk 4 kere sinava girip zar zor fakulteye girmis , ilk girisimde istedigim fakulteyi kazanmisim , salak salak hareketler. Zaman icerisinde tiptaki kizlarin hepsini dhflilerin kaptigini gordum , belki de buna set kurabilmek icindir