Arkadaşlar kusura bakmayın senede 3 5 diş çekip çektiğiniz diş sayısı kadar toplam öğretim elemanı olan okullarınızda çok para kazanacağım hayalinden değişik değişik vasatın altı diş hekimliği etkinlik sempozyum vs yapmaktan vazgeçin
1-Ankara
2-Hacettepe
3-Marmara
4-Çapa
5-Ege
6-Gazi
7-Erzurum
8-Selçuk
9-Çukurova
10-Dicle
11-Erciyes(bunu unuttum .d)
Geride kalanlar sadece siyasi ve ticari amaçla açılmış orta düzey poliklinik desek yanlış olmaz
Allah aşkına yapmayın açtığınız YouTube kanalları instagram sayfaları diş hekimliğindeki seviyenin nereye doğru gittiğini gösteriyor siz hiç duydunuz mu bu 10 üniversitenin diş hekimliğinden birinin mezunu olup değişik değişik sosyal medya sayfası topluluk vs oluşturduğunu meslekle alakalı oyuncak oyuncak konuştuğunu hem bizlerin yarı puanıyla okuyorsunuz hem aldığımız eğitimin çeyreğini alamıyorsunuz hem de her yerde havalı havalı konuşuyorsunuz bizleri o kadar soğuttunuz ki meslekten bilmiyorum yazık valla yazık
Edit:Arkdaşlar sadece sosyal medya değil sakın yanlış anlaşılmasın tabi ki yararlı paylaşımlar düzgün bilgilendirme yapan arkadaşlarımız var benim bahsettiğimi cümlelerle anlatmaktan ziyade karşılaşınca anlıyorsunuz.o kadar değişik muhabbetler ediyorlar ki arkdaşım çevrem bana diş hekimliğinin eski ağırlığı kalmadı dedikçe üzülüyorum ciddi anlamda
Bu okullara da çok kaliteli diyemeyiz.
10 fakülte içinden x fakültesinin öğrencilerinin fantom labda 1 defa bile çalışmadığını, anatomi pratiği yapmadığını (yani kafatası maketi bile görmemişler),histoloji dersi hakkında fikirleri olmadıklarını (çıkmışla geç) biliyorum.

Muhtemelen bazı yeni üniversitelerde bu imkanlar daha iyidir ama yeni üniversitelerin en büyük sıkıntısı da akademik kadro yetersizliği ve sistemin oturmamış olması.

Yani anlayacağınız bu 10 fakülteyi çok rahat 5e bile düşürebiliriz.
Of of of beyefendiye bak sen, sanırım tdb başkanı sözlüğe gelmiş yargı dağıtıyor,
Bütün fakülteleri bilip karşılaştırabildiğine göre aklıma başka birisi gelmiyor.
Kısa bir internet araştırması yaparsanız görürüsünüz ki Hacettepe diş 17 binlerde alırken en kötü devlet diş hekimliği 34 binle kapatmış yani yukardaki 2 katı puan aldığını iddia eden üstün insan haksız görünüyor.
Zaten yazdıklarını anlamak için paragrafları 3 defa okumak gerektiğini
göz önüne alırsak bu Türkçe'ye sahip
birisi ancak yös veya torpille bu okullara girmis ve utanmadan kendi
meslektaşı olacak kişilere bu lafları
söyleyebilen bir 1. Sınıf öğrencisi veya
kompleksinden ölen bir tekno birey
olabilir diye düşünüyorum

Edit:okuduğum okulu ve puanımı bilmeden bana kompleksli diyen arkadaşın yazdıklarını okuyun sonra gülüp geçin,cevap yazmayın kendisine
Argüman nerde yiğidim? Neye göre 10 fakülte saydın onları da yaz öyle konuşalım. Kompleks yapmışsın belli ki başarılı sosyal medya kullanan bazı meslektaşlarını. Haklı olduğun noktalar da var ama ona buna salya saçarak saldırmışsın. Ne demek eğitimimizin çeyreğini almıyorsunuz aw? Hem o fakültedeki hocalara hem de meslektaşlarına saygısızlık yapmışsın. Yapma ablacım
Edit2:yukarıda Türkçeme laf edip boş yapan senin hayal edemeyeceğin dereceleri yapıp isteyerek diş hekimliği seçtim ama ne yazık ki seninle aynı ünvanda olacağız işte tam da demek istediğim bu ayrıca o salyalı konuşan senin de aşağılık kompleksini anlıyorum gidin Twitter’da işsiziz diye ağlayın hadi
Kırıkkale DHF’den çıkıp California Üniversitesinde hocalık yapan var. Sadece bu cümleyle tezini çürütebilirim.
Canım kardeşim binde bir olan şeyi gelip burada anlatma tabi ki her fakültede göze batan 3 5 insan olur, ben Marmara diş mezunuyum çalıştığım klinikle anlaşmam 5 dakika sürdü ve gayet iyi şartlarda çalışıyorum saydığım fakülteler hariç hemen hemen hiç kimse başka fakülteden insanla çalışmak istemiyor içine sinmiyor, ben kendim uydurmuyorum diş hekimliğinin içinde olan her insan sizlerle o okullar çok farklı diyor anlatabildim mi ha ama Kırıkkale diş Marmara dişe eşit yada daha iyi diyorsan zaten söylenecek söz kalmamış :)
"Çok ötüyorsun o dilini kopartırlar herkese salça olma"
Bu başlığı açan kişinin bana özelden attığı ironik mesaj(bunu diyen de kendini birşey sanıp millete salça olup hekimliğini sorguluyor).
Bu kişinin terbiye seviyesini görmüş oldunuz ,yazılanlara mantıklı cevaplar veremeyenlerin klasik davranışıdır bu.
Biraz daha yaz da kendini komik duruma düşürmeye devam et kardeşim çok eğleniyorum.
Edit: aynı kişi yine başlık açıp 2010 dan sonra açılan fakülteler konusunu açmış,tdb sitesine girip baktığınızda 2010 a kadar 30 tane fakülte açıldığını görürsünüz e hani 10 tane fakülte vardı,daha bir dediği bir dediğini tutmayan,ilgi çekmeyi çok seven bir arkadaş kendisi sanırım:)
Her sene artan fakülte sayısı hepimizin ortak sorunudur. Hepimizin önünde durması gereken bir olaydır. Fakat bu halihazırda bir fakülteye yerleşmiş öğrenciler üzerinden küçük düşürülerek yapılması gereken bir eylem değildir. Burada suçlanması gereken yeni fakülte açanlardır, o fakülteyi tercih eden öğrenciler değildir.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum: Sizden iki kat daha kötü yapmış olmamız için 100 net yaptıysanız bizim 50 net yapmamız gerekirdi. Ki bu durumda diş hekimliğinin yanından bile geçemezdik. Yığılmanın çok olduğu bir aralıkta aramızda maksimum 3-4 soru oynuyordur. Bu kadar küçük düşürmek niye? Şimdi x üniversitesinde bir sıkıntı çıksa birlik olunması gerekse sosyal medyada sesimizi duyuracak kişiler yine biziz.

Video çeken arkadaşların da tamamen kendi tercihi. İnsanlar isterse bahçesindeki çiçeği anlatır isterse okuduğu okulu. Açıkçası bu bizi meslekten nasıl soğutuyor anlayamadım.

edit: Ege, Gazi, Marmara gibi üniversitelerin yerinin tabii ki ayrı olduğu da su götürmez bir gerçektir.