Artık neredeyse imkansız olan durumdur, özellerin leş olduğunu gören masum diş hekimi atanmak ister ama onu da başaramaz, bir kaç yıla diş hekimliği diplomali tezgahtarlar doluşur herhalde buralara.
Genelde son yıllarda Senede 3 kere yapılıp, 1000lerce diş hekimine 300-400 kontenjan açılan atamamsı.
Mezuniyetim olan 2017 ile birlikte sayısal lotoya rakip olan kura.. öncesinde böyle değilmiş tabii.. 2017 diş hekimliği ve hekimleri için milattır.
Yatırım diye o kadar hastane açıyorlar.Diş hekimlerini sifona basıp yolluyorlar.3-5kişiye yatırım yaptık bakın size hastane açtık diyenler biz niye atanamıyoruz?
2021 1.atama diğer atamalara göre olasılıksal olarak daha fazla yüz güldürmüştür. Fakat bu seneki diğer atamalarda muhtemelen yine 200er kontenjan verip olasılıkları yine indirecekler
Çok ilginç olan bir durumdur. Çıkan arkadaşlara seviniriz ama bir yanımız da kırgındır
ayda mesai gibi 2 kez dişçi koltuğuna oturan biri olarak, en geç randevumu 5 gün sonrasına aldım şimdiye kadar, antibiyotikle tedavi gerekmeyen bir kanal tedavim ertesi günü yapıldı, antibiyotik gerektiren ise 1 hafta sonra haloldu üstteki yazarlar hangi şehirlerde yaşıyor bilemiyorum ama eskişehirde kişi başına düşen diş doktoru sayısı gayet yeterli bu da başlıktaki tespiti doğrular nitelikte. oyüzden diş yazacaklar bir kez daha düşünsün.