Resmi olarak 2011 yılında kurulmuş olup, eğitim hayatına 2015 yılında başlamıştır. İlk mezunlarını 2020 yılında vermiştir. Bünyesinde 4 profesör, 18 doktor öğretim üyesi bulundurmaktadır. Hocalar ve asistanlarla iyi bir ilişki kurabilirseniz sorun yaşamazsınız. Dersle ilgili olun, teslimleri geciktirmeyin, hocalara saygı çerçevesinde sorularınızı yönelttiğinizde hepsi içtenlikle yardımcı olacaktır. Tıp dersleri için ise köklü bir geçmişi olan trakya tıp hocalarından ders almaktayız.
Henüz fakülte binası yok. Balkan kampüsündeki hastanenin hemen yanında diş hekimliği fakültesi yazan binada preklinkler ve diş kliniklerinin bir kısmı burada yer almakta. Endodonti, restoratif diş tedavisi ve pedodonti ise yine balkan kampüsündeki eczacılık fakültesi binasının alt katında yer alıyor.
Dersleri eski ve yeni tıp binalarında (iki bina aynı yerde), bazen de eczacılık fakültesinde görmekteyiz. Başlarda bu dağınıklık gözünüzü korkutsa da zamanla alışıyorsunuz.
Öğlen yemekleri için hemen tıp binalarının yanında “menza” tabelası bulunan binada yiyebiliyorsunuz. Büyük yemekhaneye gidip zaman kaybetmiyorsunuz.
Trakya üniversitesindeki tek sorun fakülte binası ve hastanesinin tek yerde toplanmıyor oluşu. Yaklaşık 3 yıl içerisinde ise herhangi bir aksilik çıkmazsa bu sorun da ortadan kalkacak gibi görünüyor. Beklemedeyiz :)

Son bir dipnot da verelim: edirne bir öğrenci olarak çok rahat olabileceğiniz bir şehir. Yurt, apart, ev konusunda bir sürü alternatif var. Devlet yurtları da gayet iyi. Zaten kampüse yakın/kampüsün içindeki kyk’lara diş ve tıp öğrencileri kolaylıkla yerleşiyor. Özeller de gayet güvenilir.
Şehrin en işlek yeri ayşekadın, zaten burada ayşekadın yerleşkesi de bulunmakta. Dışarıda vakit geçirmek istediğinizde rahatlıkla tercih edilebilir.
Zaten ödev teslimlerinden, sınavlardan fırsat bulduğunuz vakit kendinizi dışarı atıyorsunuz.
Edirne halkı da gayet sevecendir, kimse kimseye laf etmez karışmaz. Ama yine de esnafa karşı uyanık olun derim, her şehirde olduğu gibi; öğrenciler para kapısı olarak görünüyor.