derin diş hekimliği lobisi tarafından telaffuzu yasaklanan maaştır. kime sorarsanız sorun asla net bir cevap alamazsınız
Youtuberların kazandığı parayı daha kolay öğrenebilirsiniz.Bir diş hekimine ya da asistana sorarsanız çok az kazanıyoruz der.
Asgari ücret değildir ama verilen emeğin karşılığı da değildir, düzgün bir maaş almak için ortalama 2 yıl tecrübe gerekir gene de size bağlı olarak durumlar değişebilir
Unutulan bir şey var şuan artık özeller şişmiş durumda ve geçen sene mezun olan 2500 kişi de iş bulmakta zorluk çekti bu sene 3500 sonraki sene (2022) 4500 sonraki sene (2023) 7 bin diğer sene (2024) 8 bin diş hekimi mezun olacak yani önce bu kadar insan tecrübe edinecek alan bulabilecek mi buna bakmalıyız sonra 2 yıl ardından düzgün maaş alabilir mi onu düşünürüz ileride asgari ücret bile verilmeyecek harçlık miktarıdır.
Net sayı ile ifade edeni dövüyorlarmış sır gibi saklıyorlar bu yüzden. Sanki paranızda gözümüz var zaten artık yeni nesil, ne kadar çalışırsa çalışsın sizin kadar rahat ev araba alamayacak birde maaş konusunda lafı evirip çevirerek söylememeye çalışılınca sinirleriniz zıplayabilir.

Edit 1: Gelecek yıllarda kalkıp asgari ücrete eyvallah diyecek olanınız varsa okumayın kardeşim sizin yüzünüzden piyasa düşüyor.
Devlette dönersiz 6.500 ila 7 bin küsür arasinda olan maaştır. Adsm de isen hırpalandıgın kadar döner alırsın devlet hastanesinde isen şanslıysan hastane ortalamasindan ufak bir seyler alabilirsin. Özelde desen 2.500 de duyulur 30 binde duyulur yerine göredir.
Kesin bir cevap verilememesinin nedenir prim usulü çalışılmasıdır. Nasıl kendi muayenehanenizde bir gun cok iyi bir gun cok kotu olabiliyorsa, özelde de bu böyledir. Bir ay harika bir maaş alırsınız, ya ben bitirdim bu işi böyle giderse 4-5 aya araba alırım dersiniz, sonraki ay prim bile almazsınız. Veya bir çaresi daha var, prim usulü çalışmamak. Nitekim kimsenin bunu isteyeceğini sanmam.
yeni mezun olan arkaşlara tavsiyem cok hayal kurmasınlar,önce tecrube ve cok çalısmak ve kendini hem mesleki hem kişisel olarak geliştirmek.....sonra zaten para kendiliğinden gelir...